Zwalczanie kretów metodą fumigacji

Krety nie są mile widzianymi gośćmi w naszych ogrodach. Szkodnik niszczy rośliny. Należy jednak pamiętać, że w Polsce ssak ten jest objęty ochroną gatunkową i zwalczać go można tylko wtedy, gdy licznie występuje w ogrodzie.

Dlatego po preparaty chemiczne oraz metodę fumigacji należy sięgać tylko w ostateczności, gdy domowe sposoby okazują się nieskuteczne. Metoda fumigacji polega na zwalczaniu kretów, wykorzystując do tego gaz. Do krecich kopców wprowadza się preparat chemiczny, który w reakcji z wilgotną ziemią wytwarza toksyczny gaz, który przedostaje się do krecich tuneli.

Z uwagi na niebezpieczeństwo zatrucia, gazowanie nor można przeprowadzać w odległości co najmniej 5 metrów od budynków, lasów, parków. Gazowanie nor powinno odbywać się w ciepły, słoneczny dzień, gdyż preparaty wchłaniając parę wodną z powietrza, stają się łatwopalne. Trzeba jednak pamiętać, że zabieg ten może być wykonywany tylko i wyłącznie przez przeszkolone, specjalistyczne ekipy, które posiadają wymagane uprawnienia do stosowania preparatów gazowych.

Zazwyczaj są to firmy, które zajmują się zwalczaniem insektów.

https://www.ziemovit.pl/produkty/ziemovit-naturalny/biohumus-uniwersalny