Urazy narciarzy

Miłośników narciarstwa przybywa. Sport też cieszy się niesłabnącą popularnością. Na stokach możemy zaobserwować zarówno amatorów, jak i doświadczonych narciarzy. Wszyscy oni narażeni są na rozmaite urazy i kontuzje.

Najbardziej narażony na urazy jest staw kolanowy. U narciarzy najczęściej dochodzi do urazów łąkotek, stłuczeń chrząstki, a nawet zerwania więzadeł. Wszystkie one objawiają się bólem o różnym nasileniu. Chcąc w pełni ocenić rodzaj urazy należy wykonać badania diagnostyczne.

Do najpowszechniej stosowanych zalicza się badanie RTG stawu kolanowego. Jak przebiega leczenie tego typu urazów? Leczenie uzależnione jest od rodzaju urazu. W niektórych przypadkach konieczne jest wdrożenie leczenia operacyjnego. W szczególności dotyczy to uszkodzeń łąkotki.

Najczęstszym zabiegiem jest artroskopia. Jeśli uraz nie jest zbyt poważny, zalecana jest fizjoterapia. Głównym jej zadaniem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz powrót do pełnej sprawności. Wskazane jest także wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń.