Skutki uboczne stosowania suplementów dla sportowców

Według badań, a także opinii sportowców stosowanie odżywek oraz suplementów diety nie powinno wywoływać skutków ubocznych. Niemniej jednak takie działanie jest możliwe tylko i wyłącznie przy zachowaniu ostrożności podczas przyjmowania preparatów.

Wszelkie informacje znajdujące się na opakowaniu każdego produktu jasno wskazują, jak należy postępować. Jedynym przeciwwskazaniem jest uwzględnienie problemów zdrowotnych, z którymi zmagamy się przed zastosowaniem preparatu.

W zależności od produktu mogą wystąpić różne dolegliwości, które związane są z konkretnym składnikiem oraz schorzeniem. Mianowicie uczulenie na laktozę, raczej wyklucza stosowanie niektórych białek, podobnie jak osoby z podwyższonym ciśnieniem krwi nie powinny używać odżywek, które wykazują takie działanie.

Wiele produktów nie może być stosowanych przez osoby poniżej osiemnastego roku życia, a także zmagające się z chorobami nerek. Poza tym przy nadmiernej podaży substancji może dojść do problemów żołądkowych, przyrostu masy ciała, czy skurczy mięśni.