Projekt altanki

Altana ogrodowa zawsze stanowi jeden z najatrakcyjniejszych elementów ogrodu. Niewątpliwą zaletą tego obiektu jest ponadto możliwość spędzania w nim czasu z przyjaciółmi w ciepłe, letnie wieczory.

Od czego jednak zacząć budowę altany ogrodowej? By móc ją postawić, na początku oczywiście należy mieć projekt. Osoby, które posiadają zdolności techniczne mogą samodzielnie stworzyć szkic wymarzonej altany.

Oczywiście istnieje również możliwość zakupienia gotowych projektów. Altana ogrodowa nie jest skomplikowaną budowlą, dlatego łatwo jest wykonać ją samodzielnie.

Cechą charakterystyczną takich obiektów jest lekka, ażurowa konstrukcja – dobrze wykonana stanowi jednak doskonałą ochronę przed deszczem czy też słońcem. Przed rozpoczęciem budowy altany należy wybrać odpowiednie miejsce, i zadbać o to, by konstrukcja zgrała się z otoczeniem.

Najlepiej jednak zdecydować się na budowę altany już na początkowym etapie projektowania ogrodu, gdyż w ten sposób uniknie się konieczności usuwania istniejących już elementów i niszczenia posadzonych wcześniej roślin.

www.krakowrazem.pl