Pomoc dla rodzin osób niepełnosprawnych

Niepełnosprawność jest trudną sytuacją nie tylko dla osób nią dotkniętych, ale również jej rodziny i bliskich. Bez względu na to czy jest ona wrodzona czy też „nabyta” sprawia, że zmieniają się priorytety oraz cele. Rodziny osób niepełnosprawnych nie mogą liczyć na finasowanie w takim stopniu by mogły zrezygnować z pracy. Oczywiście są takie przypadki, ale pomoc finansowa jest tak niska, że ciężko mówić w tych przypadkach o godnym życiu.

Właśnie, dlatego opiekunowie osób niepełnosprawnych nie rezygnują z obowiązków a szukają pomocy do opieki nad bliskimi niepełnosprawnymi. Cała sytuacja nie przedstawia się jeszcze tak dramatycznie, jeśli osoba niepełnosprawna może się poruszać lub można ją transportować. Inaczej przedstawia się zaś sytuacja, kiedy osoba chora jest unieruchomiona. Taka sytuacja wiąże się nie tylko z większymi kosztami rehabilitacji, ale również z opieką całodobową.

Poza pomocą, która oferowana jest w ramach funduszu zdrowia są również placówki, w których pracują wolontariusze, którzy całkowicie za darmo i bezinteresownie pomagają osobom chorym i ich rodzinom.

Artykuły medyczne dla seniorów i niepełnosprawnych powiat krakowski geodezja