O czym trzeba pamiętać, projektując ogród?

Każdy, kto posiada domek jednorodzinny, marzy o prawdziwym, kolorowym ogrodzie. Przechadzanie się alejkami i wdychanie zapachów miliona kwiatów to przecież sama przyjemność. O czym jednak wypada pamiętać, zanim zrealizuje się swoje wizje? Nim jeszcze zacznie się projektować ogród, trzeba się zastanowić nad stylem, w którym miałby być urządzony.

Oczywiście, wszystko zależy od preferencji właściciela. Jednym podobają się przecież ogrody nowoczesne, innym z kolei te, utrzymane w klasycznym, angielskim stylu. Istotną kwestią wydaje się też docelowe przeznaczenie ogrodu.

Jeśli będą w nim przebywać dzieci lub zwierzęta domowe, należy koniecznie zadbać o to, by nie miały kontaktu z roślinami, stwarzającymi potencjalne zagrożenie. Dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia lub po prostu są miłośnikami sportu, świetnym rozwiązaniem będzie również budowa przydomowego boiska czy zawieszenie linek do wspinaczki. Warto przemyśleć zakładanie ogrodu także od strony finansowej.

Koszty realizacji projektu oraz dalszego utrzymania są różne w zależności od charakteru powstającego ogrodu. Czasem więc dobrze zdecydować się na nieco mniej efektowny projekt, by odrobinę zaoszczędzić. Trzeba też pamiętać, że o ogród trzeba regularnie dbać, by go nie zapuścić i nie zmarnować zasadzonych w nim roślin.

Jeśli więc ktoś cierpi na chroniczny brak czasu bądź nie grzeszy systematycznością, lepiej żeby zrezygnował z takiego projektu na rzecz łatwiejszego w utrzymaniu trawnika czy skalniaka.

http://alechoinki.pl/oferta-lista/jodla-kaukaska-w-donicy/ www.szczepionki.net.pl