Naturalne sposoby na chwasty

Poważnym problemem dla każdego, kto ma swój ogród i zadbane rośliny są chwasty. Ich aktywność jest szalenie kłopotliwa i to z różnych względów.

Chwast, który rośnie dziko jest nierzadko bardzo łakomy na składniki odżywcze zawarte w glebie. Tym samym przyczynia się do osłabienia i pogorszenia stanu roślin, na których rozwoju nam zależy.

Obecność chwastów sprzyja również rozprzestrzenianiu się chorób roślin, które w niedługim czasie potrafią zdziesiątkować nawet dużą i piękną hodowlę. To powód, dla którego walka z chwastami powinna być jednym z priorytetów dla każdego ogrodnika – zarówno zawodowca, jak i amatora.

Oprócz tego chwasty stanowią także problem natury estetycznej. Mogą zakłócić wizualną spójność i kompozycję ogrodu, a przecież nie po to włożyliśmy energię i czas w jego aranżację, by teraz psuły ją niechciane rośliny.

Dość skutecznym i w pełni naturalnym sposobem na pozbycie się chwastów jest stosowanie roztworu wody z octem. Kwas skutecznie likwiduje niechcianych gości.

Trzeba jednak uważać, aby nie potraktować nim pieczołowicie hodowanych okazów.

Chwastox Complex 260 EW https://hydropool.pl/kategoria-produktu/minibaseny-spa/minibaseny-spa-serenity/ www.bricks-bits.com.pl