Geriatria

Czas ma to do siebie, że przemija. Rodzimy się w szpitalu, w wieku dziecięcym otrzymujemy szczepienia na różnego rodzaju choroby, robi się nam bilanse zdrowia, osiągamy wiek pełnoletni i przechodzimy pod opiekę lekarza dla dorosłych. Z wiekiem zaczynamy potrzebować różnych specjalistów, czy od zdrowia seksualnego w naszym wieku reprodukcyjnym czy później lekarzy geriatrów. Skupmy się więc na tej ostatniej fazie życia i co medycyna może nam w niej zaoferować.

Czym jest geriatria?

Geriatria to gałąź medycyny zajmująca się osobami starszymi.

Powyżej 60 roku życia naszym głównym lekarzem i osobą diagnozującą nasze schorzenia powinien być właśnie lekarz geriatra. Są to lekarze specjalnie wyszkoleni i przygotowani do tego żeby pomóc nam zmagać się z problemami starości u schyłku naszego życia. Będą wiedzieć gdzie narysować linię pomiędzy problemami wynikającymi ze starości i tymi, które nie są od niej zależne, ale wciąż pogarszają nasz komfort życia.

Jak lekarz może mi pomóc w starości?

Lekarze geriatrzy nie są cudotwórcami, ale dysponują szeregiem środków, które mogą pomóc każdej osobie w godnym przeżyciu swojej jesieni. Doktorzy medycyny specjalizujący się w geriatrii poświęcają sporą część swojej młodości żeby poznać i zrozumieć starość.

Uczą się postępować z pacjentami cierpiącymi na demencje, alzheimera lub takimi, którzy muszą do końca życia pozostawać w łóżkach. Są wyczuleni na wszystkie objawy, które nie są typowe dla procesu starzenia się i dużo lepiej przeszkoleni w rozpoznawaniu chorób, które zwykli lekarze mają tendencję do zrzucania na karb postępującego wieku. Oprócz diagnozowania oraz leczenia chorób pobocznych i niezwiązanych ze starzeniem się naszego organizmu lekarz ten pomoże nam również w samych jej objawach. To do niego trzeba się udać kiedy zauważymy u siebie problemy ze wzrokiem, z równowagą czy mobilnością. Ma on narzędzia, wiedzę i możliwości do delikatnej poprawy tego, co zepsuły nam lata czyli na przykład przesunięcia nas do okulisty w celu przepisania odpowiednich okularów do czytania i do pozostałych aktywności dnia codziennego, a także do fizjoterapeuty, który dobierze ćwiczenia odpowiednie dla naszego wieku i zmniejszające dyskomfort przy poruszaniu się.

Są to również lekarze, do których zwracać się należy kiedy sprawujemy opiekę nad pacjentem leżącym, gdyż może on pomóc nie tylko w fizycznej poprawie jego stanu jak na przykład pomoże nam zapobiec powstawaniu odleżyn, ale i psychicznego stanu pacjenta podsuwając rady jak z takim chorym się obchodzić i jak z nim rozmawiać.

https://prasowalnia.pl/ www.caparolcolorhouse.pl https://mecenas-lodz.com.pl/uslugi/prawo-karne-wykonawcze/