Domowe sposoby na larwy w ogrodzie

Jeśli tylko zauważysz larwy w swoim ogrodzie, nie lekceważ ich. Musisz wiedzieć, że larwy chrabąszcza majowego – pędraki oraz larwy sprężyków – drutowce, to najgroźniejsze szkodniki roślin. Pewnie zastanawiasz się dlaczego? Otóż larwy uszkadzają łodygi i korzenie roślin, co powoduje ich więdnięcie i obumieranie. Bardzo ważne jest, aby je prawidłowo rozpoznać i zacząć z nimi w odpowiedni sposób walczyć.

Zwalczanie drutowców i pędraków warto zacząć od ograniczenia ich rozmnażania. Należy walczyć z nimi w słoneczne dni, wzruszając glebę, w której żerują. Szkodniki wyrzucone na powierzchnię szybko giną. Warto się zastanowić nad likwidacją nieużytków i ugorów, bo to właśnie tam larwy żyją najchętniej.

Trzeba także pozbyć się z ogrodu chwastów, zwłaszcza perzu, którym żywią się drutowce. Domowym sposobem niszczenia drutowców może być wabienie ich ulubionymi roślinami. Można zasadzić w ogrodzie sałatę, a następnie zbierać larwy z jej korzeni. Dobrym rozwiązaniem może być zakopywanie w ziemi bulw ziemniaków, marchewki czy buraków, a następnie co kilka dni wymienianie i niszczenie zgromadzonych larw.